Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Projekt pn. „Przygotowanie kompleksowego wsparcia

poradni psychologiczno-pedagogicznych”

15.03.2024  /  12017  /  K. Mikulski

Ministerstwo Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz przedstawicieli organów prowadzących poradnie do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach projektu pn. „Przygotowanie kompleksowego wsparcia poradni psychologiczno-pedagogicznych”.

Podczas spotkań uczestnicy spotkania mają okazję włączyć się do dyskusji o rozwoju poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego oraz roli poradni w systemie wsparcia dzieci i młodzieży i ich rodzin w sytuacji rosnących potrzeb w tym zakresie. W trakcie spotkań zaplanowano panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli Związku Zawodowego Rada Poradnictwa oraz poradni, które brały udział w działaniach pilotujących nowe rozwiązania w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, oceny funkcjonalnej oraz wsparcia międzysektorowego.

Podczas drugiego dnia spotkania odbędą się warsztaty dotyczące kultury organizacyjnej oraz wdrażania zmian w organizacji, prowadzone przez kadrę naukową Szkołą Główną Handlową w Warszawie.

Logo Szkoły Głównej Handlowej. Na białym tle pierwsze litery nazwy uczelni SGH.

Spotkania (nazywane w projekcie „kursy START”) odbędą się w kilku różnych terminach i lokalizacjach. Zapisy już ruszyły (z wyjątkiem ostatniego terminu w Warszawie).

Do udziału w spotkaniach można zgłosić się poprzez formularz rejestracyjny: https://fersdlaporadni.sgh.waw.pl/node/add/rejestracja?display=rejestracja

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym, aby zapewnić możliwość udziału jak najszerszemu gronu odbiorców, każda druga i kolejna osoba z instytucji o danym nr RSPO będzie automatycznie wpisywana na listę rezerwową. Ostatecznym potwierdzeniem udziału będzie wiadomość e-mail od organizatora.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo tutaj: https://fersdlaporadni.sgh.waw.pl

Kalendarz spotkań:

   • GDAŃSK             15-16.04.2023
   • KRAKÓW           26-27.03.2024
   • POZNAŃ             04-05.04.2024
   • BIAŁYSTOK       11-12.04.2024
   • WROCŁAW        18-19.04.2024
   • WARSZAWA      23-24.04.2024 (spotkanie podsumowujące).

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Delegatura w Toruniu

Delegatura wE Włocławku

Zespół ds. nadzoru pedagogicznego
w Inowrocławiu

Projekt i administracja Maciej Leciejewski, 2024