Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

70 lat Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy

14.05.2024

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. To niewątpliwie okazja do wspomnień i powrotu myślami do tych, którzy przez lata tworzyli historię placówki. W uroczystości uczestniczyły Pani Grażyna Dziedzic – Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty oraz Pani Iwona Waszkiewicz – Zastępczyni Prezydenta Miasta Bydgoszczy, która w imieniu Prezydenta Rafała Bruskiego wręczyła na ręce Dyrektora Waldemara Parszyka list gratulacyjny oraz Medal Prezydenta Miasta dla szkoły.

Jubileuszowa uroczystość z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy. Na zdjęciu grupa małych uczniów występujące na scenie.AC

Świętowanie jubileuszu trwało kilka dni. Atrakcji było mnóstwo, jak to na udanych Urodzinach bywa. Dzieci i zaproszeni goście uczestniczyli w akademii, był „obiad czwartkowy”, jak u króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wszyscy przypięli okolicznościowe kotyliony. Po uroczystościach jubileuszowych została wspaniała pamiątka w postaci tablic turystyczno-edukacyjnych ustawionych przed szkołą. Społeczność szkolna jest dumna z miejsca, w którym mieszka, uczy się, bawi i świętuje. To bardzo dobre miejsce w Bydgoszczy!

Jubileuszowa uroczystość z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy. Na zdjęciu dyrektor szkoły przemawiający na scenie. w Tle szarfy w barwach narodowych i godło.

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Delegatura w Toruniu

Delegatura wE Włocławku

Zespół ds. nadzoru pedagogicznego
w Inowrocławiu

Projekt i administracja Maciej Leciejewski, 2024