Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

28.05.2024 / A. Koziołkiewicz

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Drzwi Urzędu będą otwarte 1 czerwca, od godziny 10:00 do 14:00 dla wszystkich – zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

Plakat akcji Dzień otwarty z okazji Dnia dziecka. Na fotografii grupa pięcioro dzieci i program imprezy.

W strefie przed Urzędem zostaną zaprezentowane zasady działania administracji rządowej. Będzie okazja do rozmów z przedstawicielami służb. Odbędą się pokazy psów policyjnych, pojawi się radiowóz, a także wóz strażacki, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Będzie można  sprawdzić swoje umiejętności podczas trafiania wodą w punkt hydronetką, zobaczyć pokazy pierwszej pomocy na stoisku 112 i zrelaksować się przy stoisku projektu Czysta Bydgoszcz. Nie zabraknie także profilaktyki. Tego dnia przed Urzędem pojawi się mammobus. Panie w wieku 45-74 lat, które w ostatnich 24 miesiącach nie miały wykonywanej mammografii, będą miały okazję wykonać profilaktyczne badanie w ramach programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

We Foyer będzie można spotkać się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy przygotowali dla gości badania ciśnienia oraz analizę składu ciała, a także wiele cennych informacji na temat profilu zaufanego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

W Sali Bydgoskiego Marca najmłodsi odkryją swoją kreatywność podczas warsztatów dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz herbat. Natomiast na scenie czekać będą animacje oraz konkursy z nagrodami.

Na dzieci czeka także ścianka do zdjęć, stoisko z balonami, gry oraz zabawa w zamykanie w bańce. Dla wszystkich ciekawych świata kryminalistyki, przygotowano pokój, gdzie będzie można porozmawiać z technikami i pobrać odciski palców.

Podczas wydarzenia, pierwszy umożliwiono zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych.

Zapraszamy też na spotkanie i wspólne zdjęcia z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim w jego gabinecie.

„Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców regionu na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy organizujemy dla Państwa Dzień Otwarty w Urzędzie Wojewódzkim.

Chcemy podkreślić, jak ważna jest dla nas otwartość i transparentność w relacjach z mieszkańcami.
Dzień 1 czerwca będzie okazją, by zobaczyć naszą pracę od środka i przekonać się, jak działamy na co dzień.

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wiele atrakcji dla całych rodzin. Osobiście zapraszam na spotkanie i bezpośrednią rozmowę – Michał Sztybel, Wojewoda Kujawsko-Pomorski”.

Materiały do pobrania, obejrzenia

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Delegatura w Toruniu

Delegatura wE Włocławku

Zespół ds. nadzoru pedagogicznego
w Inowrocławiu

Projekt i administracja Maciej Leciejewski, 2024